دات نت نیوک
پیشرو در بومی سازی نیازمندی های صنعت برق و انرژی 

افزایش ذخایر استراتژیک سوخت

افزایش ذخایر استراتژیک سوخت
Posted: Oct 10, 2015
Comments: 0

به نقل از مهر، سید ناصر سجادی درباره آخرین وضعیت ذخایر استراتژیک سوخت کشور، گفت: در حال حاضر موجودی فرآورده های نفتی ذخیره سازی شده در مخازن انبارهای نفت، صنایع و نیروگاه های کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش دو میلیارد لیتری یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه در مخازن نیروگاه های برق بالغ بر یک میلیارد لیتر نفت کوره و گازوئیل بیشتری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ذخیره سازی شده است، تصریح کرد: علاوه بر این هم اکنون موجودی گازوئیل و نفت کوره ذخیره شده در انبارهای نفت کشور در مقایسه با سال گذشته بیش از یک میلیارد لیتر افزایش یافته است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی هیچ گونه نگرانی به منظور تامین سوخت مایع زمستانی نیروگاه‌ها و صنایع وجود ندارد، اظهار داشت: با توجه به افزایش تولید گاز در پارس جنوبی دوره بحران تامین سوخت و انرژی به ویژه برای فصول سرد سال به پایان رسیده است.

سجادی همچنین با بیان اینکه با افزایش تولید گاز هم اکنون با ظرفیت مازاد تولید انواع فرآورده‌های نفتی روبرو شده ایم، تبیین کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون رشد مصرف گازوئیل، نفت کوره، نفت سفید و گاز مایع منفی بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه برنامه جدید افزایش صادرات فرآورده های نفتی به ویژه گازوئیل به کشورهای همسایه در دستور کار قرار گرفته است، تبیین کرد: هم اکنون کشورهای پاکستان، تاجیکستان، ارمنستان، افغانستان، عراق و اقلیم کردستان عراق از مهمترین بازارهای صادراتی گازوئیل کشور به شمار می روند.

Print
Tags:
Rate this article:
No rating

Please login or register to post comments.